Jak przetrwać święta?

26/12/2016

 

Wigilia minęła, Pierwsze Święto przetrwane, ale przed nami Drugie i cały kolejny tydzień. Jak przetrwać ten czas bez tabletek na zgagę i poczucia ociężałości?

 

Oto 5 zasad, które pomogą Ci przetrwać świąteczny czas obżarstwa:

 

1. Spaceruj

 

Świeże powietrze oraz ruch pozwolą Ci na pozbycie się uczucia ciężkości i przyspieszą metabolizm. Zabierz rodzinę do lasu, będzie fajnie! :D A jeśli masz wystarczająco dużo motywacji, poćwicz, pobiegaj…  Poczujesz się znacznie lepiej ;)

 

 

2. Odmawiaj

 

Jeśli rodzina nalega na spróbowanie ich potrawy, nie wypada przecież odmówić. Jeśli jednak spróbowałeś już wszystkiego po trochu, a nie chcesz jak inni czuć się ociężałym, to naucz się odmawiać. To w końcu nie oni będą dźwigać Twoje kilogramy tłuszczu ;)

 

 

3. Wybieraj właściwie 

 

Święta powoli odchodzą, a lodówka wciąż pełna? Zacznij od konsumowania potraw, które mają najwięcej właściwości zdrowotnych: ryby, śledzie, kapusta, rosół. Unikaj pierogów, uszek, ciast i innych mącznych pokarmów, które nie dostarczą Ci niczego wartościowego prócz kalorii.

 

 

4. Chomikuj

 

Jeśli pod choinką znalazłeś tonę słodyczy, to nie konsumuj ich w ciągu kilku dni! Sprawdź datę ważności i wróć do nich np. za miesiąc. Zawsze też możesz je wykorzystać jako przekąski na Sylwestra :P

 

 

5. Pij wodę

 

Przez okres świąt przewija się mnóstwo różnych smaków: słodkie, słone, alkohol, znów słodkie i tak w kółko. Woda ukoi Twoje podniebienie i ugasi pragnienie spowodowane nadmiarem soli i cukru. Jeśli dodatkowo wzmocnisz jej smak sokiem z cytryny, pobudzisz żołądek do lepszego trawienia. A tego przecież chcesz, prawda? :)

 

Powodzenia!

 

 

 

Udotępnij na Facebooku
Polub
Please reload

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now