HIIT4Fighters - z czym to się je?

W październiku 2017 roku wprowadziłam do swej oferty treningowej zajęcia o nazwie HIIT4Fighters. Po niespełna 8 miesiącach ćwiczeń, forma uczestników regularnie trenujących podniosła się znacznie bardziej, niż przewidywałam na początku. Ich progres widać gołym okiem podczas każdych zajęć, jednak szczegółowo weryfikowany jest on co 2 miesiące w testach sprawnościowych.


Co to właściwie jest HIIT4Fighters?


Mimo, iż nazwa nawiązuje do intensywnego treningu interwałowego dla osób trenujących sztuki walki, to tak naprawdę zajęcia przeznaczone są dla każdego. Dlaczego? Ponieważ zarówno początkujący jak i zaawansowani adepci są w stanie wyciągnąć z nich coś dla siebie. Podczas gdy nowi adepci uczą się podstawowych ćwiczeń i elementów, zaawansowani doskonalą nabyte już umiejętności.


Zajęcia są tak skonstruowane, aby zapewnić uczestnikom kompleksowy rozwój ciała jak i również umiejętności w zakresie sztuk walki.


Trening zawsze rozpoczyna się ogólną rozgrzewką, która ma za zadanie przygotować stawy i mięśnie do części głównej treningu. Po wstępnej rozgrzewce uczestnicy mogą skorzystać z dobrodziejstw zabaw grupowych. Dzięki temu ich przyziemne sprawy odpływają gdzieś daleko, a zaangażowanie w zabawy pozwala na lepszą koncentrację na treningu i rozładowaniu napięcia.

Przed głównym workoutem uczestnicy zapoznają się z ćwiczeniami, które będą wykonywać w trakcie jego trwania. Mają wówczas możliwość poznać warianty łatwiejsze i trudniejsze, aby dostosować je do swojego poziomu umiejętności. W tym celu służę im swoją radą i pomocą.


WORKOUT HIIT4FIGHTERS (ok 20-25 min)


Część główna zajęć składa się z 4 zestawów ćwiczeń. Każdy z nich zawiera elementy sztuk walki takich jak: kopnięcia, uderzenia czy poruszanie się oraz ćwiczenia funkcjonalne z wykorzystaniem przyborów lub własnego ciężaru ciała. Dzięki temu adepci doskonalą takie zdolności jak: koordynację, równowagę, siłę eksplozywną, wytrzymałość czy nawet szybkość. W trakcie ćwiczeń również weryfikuję poprawność ich techniki wykonywania ćwiczeń.

Każdy zestaw to połączenie 2 ćwiczeń wykonywanych w średnim tempie przez 30-40 sekund przeplatanych ćwiczeniami Turbo, trwającymi 10-13 sekund. Taki zestaw nie pozwala uczestnikom na odpoczynek między ćwiczeniami, dzięki czemu tętno nie opada zbyt szybko, a obecność ćwiczeń Turbo powoduje, że w ciągu chwili zostaje ono maksymalnie podwyższone.


Po zakończeniu części głównej przychodzi czas na naukę technik sztuk walki w parze/ w grupach. Tutaj w zależności od zaawansowania uczestnicy wykonują różne warianty ćwiczeń i kombinacje, co pozwala im powoli schładzać organizm, a jednocześnie daje możliwość sprawdzenia swych umiejętności w praktyce.

Na zakończenie zajęć odbywa się 15 minutowe rozciąganie z relaksacją, które pozwala na zwiększenie gibkości, jak i również wpływa na lepsze dotlenienie i regenerację mięśni zmęczonych po całym treningu.


Progres uczestników biorących udział w zajęciach zależy przede wszystkim od 3 rzeczy:

- systematycznego uczęszczania na zajęcia

- odpowiedniego odżywienia i regeneracji po treningu

- wysiłku włożonego w trening


HIIT4Fighters to mieszanka takich zajęć jak: crossfit, trening funkcjonalny, interwałowy oraz stretching.

Program ten został stworzony z myślą o osobach, które pasjonują się sztukami walki, jednak nie interesuje ich rywalizacja sportowa. Zajęcia mają na celu poprawę zdolności motorycznych uczestników, z głównym naciskiem na kondycję, z wykorzystaniem elementów sztuk walki i ćwiczeń wielostawowych. Trening ten doskonale wpływa również na spalanie tkanki tłuszczowej przez kolejne kilka godzin po treningu.


Moją inspiracją do stworzenia tego typu zajęć była pasja do sztuk walki oraz intensywnego wysiłku. Dodatkowo chciałam dać możliwość rozsmakowania się w nich osobom, które z różnych przyczyn nie zapisałyby się do tradycyjnego klubu sztuk walki. Na naszych zajęciach nie ma ograniczeń wiekowych - jedynym kryterium jest przeciętny stan zdrowia, brak kontuzji i dobre samopoczucie.


Uzupełnieniem zajęć HIIT4Fighters są zajęcia FAT4Fighters (Functional Aerobic Training), które skupiają się na budowaniu konkretnych zdolności motorycznych takich jak: siła, szybkość i wytrzymałość w zależności od cyklu treningowego. Tutaj również uczestnicy mogą dostosowywać trudność ćwiczeń do swojego poziomu umiejętności.


Obecnie pozostał nam jeszcze jeden miesiąc treningów oraz ostatnie testy sprawnościowe. Zapraszamy serdecznie na treningi letnie SummerFIT oraz do nowego cyklu zajęć HIIT4Fighters już w październiku 2018.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now