top of page

Jak przetrwać święta?Wigilia minęła, Pierwsze Święto przetrwane, ale przed nami Drugie i cały kolejny tydzień. Jak przetrwać ten czas bez tabletek na zgagę i poczucia ociężałości?

Oto 5 zasad, które pomogą Ci przetrwać świąteczny czas obżarstwa:

1. Spaceruj

Świeże powietrze oraz ruch pozwolą Ci na pozbycie się uczucia ciężkości i przyspieszą metabolizm. Zabierz rodzinę do lasu, będzie fajnie! :D A jeśli masz wystarczająco dużo motywacji, poćwicz, pobiegaj… Poczujesz się znacznie lepiej ;)

2. Odmawiaj

Jeśli rodzina nalega na spróbowanie ich potrawy, nie wypada przecież odmówić. Jeśli jednak spróbowałeś już wszystkiego po trochu, a nie chcesz jak inni czuć się ociężałym, to naucz się odmawiać. To w końcu nie oni będą dźwigać Twoje kilogramy tłuszczu ;)

3. Wybieraj właściwie

Święta powoli odchodzą, a lodówka wciąż pełna? Zacznij od konsumowania potraw, które mają najwięcej właściwości zdrowotnych: ryby, śledzie, kapusta, rosół. Unikaj pierogów, uszek, ciast i innych mącznych pokarmów, które nie dostarczą Ci niczego wartościowego prócz kalorii.

4. Chomikuj

Jeśli pod choinką znalazłeś tonę słodyczy, to nie konsumuj ich w ciągu kilku dni! Sprawdź datę ważności i wróć do nich np. za miesiąc. Zawsze też możesz je wykorzystać jako przekąski na Sylwestra :P

5. Pij wodę

Przez okres świąt przewija się mnóstwo różnych smaków: słodkie, słone, alkohol, znów słodkie i tak w kółko. Woda ukoi Twoje podniebienie i ugasi pragnienie spowodowane nadmiarem soli i cukru. Jeśli dodatkowo wzmocnisz jej smak sokiem z cytryny, pobudzisz żołądek do lepszego trawienia. A tego przecież chcesz, prawda? :)

Powodzenia!

bottom of page