top of page

Bezpieczna na ulicy


Bezpieczna na ulicy to nowa kategoria postów, które pomogą Ci bezpiecznie poruszać się po mieście i nie tylko :)

Co 2 tygodnie poznasz porady oraz instrukcje jak zachowywać się w danych sytuacjach.

Z postów dowiesz się m.in.: czego możesz spodziewać się po różnych napastnikach; jak zachować się w sytuacjach, w których padniesz ich ofiarą; nauczysz się jak działają mikroekspresje; poznasz podstawowe sposoby samoobrony i przedmioty, które mogą uratować Ci życie oraz wiele innych istotnych informacji. Wiedza ta jest zbiorem moich osobistych doświadczeń, a także publikacji naukowych oraz informacji uzyskanych na AWF.


Dziś rozpoczynamy pierwszą, najważniejszą poradą:
Być może zasada ta brzmi banalnie, jednak nie lada sztuką jest uniknąć zagrożenia w momencie jego pojawienia się. Możesz znać super skuteczne techniki walki, jednak w momencie gdy pozwalasz na zagrożenie, zawsze Twoje szanse maleją.

W czasie nauk z kolejnych postów zwróć szczególną uwagę na te porady, które będą dotyczyły unikania zagrożenia. Dzięki temu nauczysz się lepiej obserwować otoczenie i świadomie kierować przebiegiem zdarzeń. My kobiety jesteśmy istotami bardzo emocjonalnymi i wrażliwymi. Dzięki temu być może będzie Wam łatwiej zrozumieć jak działa napastnik, a także przydadzą się Wam umiejętności aktorskie ;)

Gotowe? :)


Już lada dzień porada numer dwa.

Do zobaczenia! ;)
bottom of page